Maksājumu karšu mīnusi

Mūsdienās gandrīz ikviens ir kādas bankas klients un izmanto tās izsniegto maksājumu karti. Lai gan elektroniskā norēķinu sistēma sniedz daudzas priekšrocības un atvieglo mūsu ikdienu, arī tai ir savi mīnusi, ar kuriem ikvienam no mums var nākties sastapties.

Baņķieris

Lai neiekļūtu nepatīkam situācijā, kuru izraisījusi tik mazs, bet vērtīgs priekšmets, kā maksājumu karte, jau laicīgi der iepazīties ar maksājumu kartes mīnusiem un izvairīties no to radītajiem sarežģījumiem.

  • Naudas izņemšanas bankomāti mēdz neatdot derīgu maksājumu karti, tad ja notikusi sistēmas kļūda – nelietojiet bankomātu tad, ja tam redzami kādi vizuāli vai sistēmas bojājumi.
  • Maksājumu kartes mēdz tikt bloķētas notiekot sistēmas kļūdai, vai arī pēc 3. nepareiza PIN koda ievadīšanas reizes, veicot apmaksu par pirkumu – lai karti atbloķētu, jāzvana vai jādodas uz banku.
  • Visām kartēm tiek noteikta uzturēšanas maksas, kas var būt arī visai augsta.
  • Konkrētiem karšu veidiem ne visur ir pieejami naudas izmaksas un iemaksas bankomāti. Mazāks bankomātu skaits ir Maestro un VISA electron kartēm.
  • Pastāv vairāki zādzības riski gan internetā, gan klātienē. Iegūstot nepieciešamos datus (PIN kodu, kartes numuru un aizmugurējo drošības kodu), zaglis var piekļūt jūsu bankas kontā esošajiem līdzekļiem.

No saskarsmes ar maksājumu karšu mīnusiem pilnībā nav pasargāts neviens, taču ikvienam ir iespēja sekot līdzi savām finansēm un izvairīties no tiem. Lasiet arī, kādas ir maksājumu karšu priekšrocības, jo maksājumu kartēm nav tikai mīnusi. Patīk vai nē – maksājumu kartes ir mūsu ikdiena!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *