Kāda ir atšķirība starp debetkarti un kredītkarti?

Kredītkarte atšķirībā no debetkartes tās lietotājam sniedz plašākas un elastīgākās iespējas:

Baņķieris
  • kredīta limits vai kredītlīnija;
  • ceļojumu apdrošināšana;
  • pirkumu apdrošināšana;
  • IAPA un Priority Pass biedru kartes;
  • lielāks prestižs;
  • elastīgākas un plašākas kartes izmantošanas iespējas;
  • iespēja veikt darījumus off-line režīmā, respektīvi, ja, norēķinoties par precēm vai pakalpojumiem, sakaru vai citu problēmu gadījumā nav iespējams pārliecināties par finanšu līdzekļu pietiekamību kartes kontā, darījums tiks apstiprināts tik un tā.

Savukārt debetkartes izmantošana ir salīdzinoši lētāka nekā kredītkartes, bet norēķiniem vienmēr ir jānotiek on-line režīmā, t.i. vienmēr ir jānotiek autorizācijai par finansu līdzekļu pietiekamību kartes kontā.

Kas ir pirkumu apdrošināšana?

Pirkumu apdrošināšana – nodrošina papildus aizsardzību pirkumiem, kas veikti tikai ar Bankas Pirkumu kredītkartēm un VISA Platinum kredītkarti  visā pasaulē un arī internetā. Ja gadījusies kāda ķibele ar iegādāto pirkumu, uzrādiet pirkuma kases čeku un POS čeku un saņemiet kompensāciju.

Kādu debetkarti Maestro vai VISA norēķinu karti izvēlēties?

Bankas piedāvā abas šīs debetkartes.

Pamatfunkcijas (skatīt sadaļu Debetkartes) un tarifi (skatīt sadaļu Tarifi) šīm debetkartēm ir vienādas, bet norēķini internetā (nepieciešams papildus iesniegums) ir plašāki ar VISA norēķinu karti – to ir iespējams izmantot, rezervējot aviobiļetes un/vai viesnīcas.

Būtiskas atšķirības starp šīm abām kartēm nav – tomēr to popularitāte dažādu valstu starpā atšķiras. Pirms šo debetkaršu lietošanas ir jāpārliecinās, vai attiecīgais tirgotājs vai bankomāts apkalpo šīs debetkartes. Par to liecina attiecīgo karšu simbolika tirdzniecības vietās un uz bankomātiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *