Investīcijas

Investīcijas, parasti runājot, var nosaukt par laika, enerģijas vai citu līdzekļu ieguldījumu ar mērķi, ka nākotnē šis ieguldījums materializēsies. Ekonomikā par to var uzskatīt, piemēram, jaunizbūvētu fabriku, mašīnu, māju un cita inventāra uzkrāšanu.

Parasti, runājot par finansēm, investīcijas ir naudas ieguldīšana vērtībās ar mērķi un cerībām uz kapitāla, disidenšu vai procentuāliem labumiem. Ieguldījumi, neņemot vērā risku, ļoti strauji augošs un augsti atalgojošs bizness.

Kā ar ārzemju investoriem Latvijā?

Naudas investīcijas

Pirms diviem gadiem ārzemju uzņēmumi apņēmās īstenot plānotos investīciju projektus par kopējo apjomu vairāk nekā 84 miljoniem eiro. Visvairāk gribēts investēt metālapstrādes un mašīnbūves sektorā, nākamais populārākais sektors ir globālo biznesa pakalpojumu centri, tālāk seko dzīvības zinātnes un kokapstrāde. Kopumā līderpozīcijas pašreiz ieņem Zviedrija un Krievija.

Vai vērts investēt zeltā – arī privātpersonām?

Investēt zeltā var divos veidos. Ir elektroniskais zelts, kas darbojas kā akcijas. Tas ir riskanti, jo daudzi no šiem fondiem patiesībā nav garantēti ar fizisku zeltu. Otrs variants ir investēt fiziskajā zeltā. Ļoti vienkārši – cilvēks šo zeltu nopērk un pats ir tā īpašnieks. Investīciju zelts netiek aplikts ar PVN.

Kā notiek zelta investīcijas?

Zelta pirkšana ir gandrīz tikpat vienkārša kā valūtas maiņa. Iespējams saņemt gan stieņus, gan monētas. Protams, pastāv risks nopirkt viltojumu, jo ir standarti, cik lielai jābūt zelta plāksnītei. Ikkatram zelta stienim jābūt sertifikātam, monētām sertifikātu nav, taču tām ir sava nominālā vērtība.

Kā var pelnīt ar šo investīciju?

Tā kā desmit gadu laikā vidēji zelta cena attiecībā pret eiro izaugusi par 15,8%, nopelnīt ar to var. Naudu varat dabūt, pārdodot jums piederošo zelta stienīti vai monētu. Kaut kur uzreiz saņemsiet samaksu par pārdoto zeltu jums ērtākajā valūtā. Nākotnē zelta cenu ietekmēs eiro un dolāra vērtība, faktiski zelts ir instruments, kas atspoguļo inflācijas līmeni ikkatrai valūtai. Zelta cenu atšķirībā no eiro nosaka tirgus.