Ieguldījumi

Naudas investīcijasDaudzi no mums ir dzirdējuši vismaz kaut ko par iespējām ieguldīt naudu. Liela daļa šīs iespējas uztver kā ko nepieejamu viņiem viņu finansiālo vai citu apstākļu dēļ, tādēļ arī neapsver šīs iespējas. Patiesībā, ieguldījumi var būt ļoti dažādi un mūsdienās tie var būt pieejami teju katram. Ieguldījumu iespējas ir kļuvušas ļoti plašas un viegli pieejamas, protams, ir nepieciešams kaut kas ko ieguldīt un arī vēlme, un apņemšanās, bet to ir iespējams darīt.

Ieguldījumi ir jeb investīcijas ir naudas vai citu aktīvu ieguldīšana kādā uzņēmējdarbības projektā vai citā iecerē ar mērķi nopelnīt, gūt peļņu vai iegūt kāda cita veida pozitīvu un vērtīgu gala rezultātu. Lielākoties ieguldījumu mērķis gan ir tieši nauda. Tā var būt gan īstermiņa gan arī ilglaicīga peļņa kura spēs nodrošināt ne tikai tagadni, bet spēs arī nodrošināt ģimeni ne vienā vien paaudzē.

Protams, ieguldījumi var būt ne tikai naudas ieguldīšana kādā perspektīvā biznesā vai fondu biržā, tā var būt arī kas tāds ko darām mājās. Piemērs ir iegādājoties jaunu automašīnu, teorētiski, šis auto kalpos ilgāk kā lietots un tas nozīmē, ka jūs varat ieguldīt nākotnē. Varēsiet šo auto atstāt saviem bērniem vai pārdot pēc daudziem gadiem. Šis ir neliels ieguldījums kurš jums var nest ja ne peļņu tad ir izdevīgāks kā iegādājoties lietotu auto kurš būs jāremontē un nekalpos jums visu mūžu. Bieži vien mēs saskaramies ar iespējām samaksāt vairāk tagad, bet gūt labumu ar laiku, manta vai kas cits, ar laiku atmaksājas. Arī šīs situācijas ir ieguldījumi, tikai citādi kā finansiālie ieguldījumi kuri var nest reālu peļņu.

Ja runājam par ieguldījumiem ar kuriem cerat reāli nopelnīt, tad iespēju ir pietiekoši daudz. Jāņem vērā, ka šīs iespējas nav bez riskiem. Jebkurš ieguldījums ir riskants, atšķiras tikai tas, cik liela ir riska un ieguvuma attiecība. Ieguldot kādos pensiju fondos ar zemu riska pakāpi, arī peļņa nebūs īpaši liela, taču ir lielāka pārliecība ka tā būs. Savukārt, ieguldot akciju tirgū, pērkot kāda uzņēmuma akcijas mēs varam iegūt daudz lielāku peļņu un varam to izdarīt arī ātrāk, bet pastāv daudz lielāks risks, ka šīs akcijas zaudēs savu vērtību un mēs zaudēsim ieguldīto naudu. Attiecīgi, plānojot ieguldījumus, ir ļoti svarīgi izvērtēt, cik lielu risku esat gatavi uzņemties. Ieguldot savus mūža uzkrājumus, būtu nedaudz muļķīgi riskēt ar to visu uz ko ļoti riskantu. Protams, jūs varat šo naudu pavairot vairākas reizes, bet varat arī vienas dienas laikā zaudēt visu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *