Faktorings

Rēķina cenasFaktorings ir apgrozāmo līdzekļu kreditēšana pret debitoru parādiem. Pēc būtības tas ir pakalpojums, kas radīts uzņēmumu naudas plūsmas uzlabošanai un kura pamatā ir naudas prasījuma (debitora parāda) nodošana faktoringa uzņēmumam, saņemot tūlītēju apmaksu. Tas Jums dod iespēju bez tiešas garantijas saņemt finansējumu, kura vienīgais nodrošinājums ir debitoru parāds jeb līdzekļi, kas jāsaņem no pircējiem. Tādēļ faktoringa izmantošana nodrošina vienmērīgu naudas plūsmu un atvieglo tās plānošanu, kā arī samazina ar debitoru parādiem saistīto risku, ļaujot uzņēmējiem vairāk resursu novirzīt savai pamatdarbībai.

Faktorings ietver finansēšanu, administrēšanu un naudas prasījuma tiesību pārņemšanu no pircējiem, kā arī riska samazināšanu rēķinu neapmaksāšanas gadījumā.

Faktoringu visbiežāk izmanto ražotāji, vairumtirgotāji, eksportētāji, kā arī celtniecības kompānijas un citi uzņēmumi, kas piedāvā saviem klientiem atliktos maksājumus. Svarīgs faktoringa pluss, salīdzinot ar parastajiem kredītiem ir tāds, ka tā saņemšanai nav nepieciešama ķīla, jo par nodrošinājumu kalpo debitoru parādi. Noformējot faktoringu, banka pāris dienu laikā pēc pavadzīmes izsniegšanas pārskaita uz pārdevēja norēķinu kontu 70-90 % no summas, kas uzrādīta pavadzīmē. Summas atlikušo daļu pārdevējs saņem pēc tam, kad pircējs veicis apmaksu norādītajā bankas kontā.

Latvijā faktoringa pakalpojumu piedāvā tādas iestādes kā:

  • DNB līzings
  • Citadele līzings un faktorings
  • Nordea Finance Latvia
  • SEB līzings
  • Swedbank līzings
  • Capitalia.
  • Un citas, līdzīgas iestādes.

Šis ir lielisks veids kā uzlabot uzņēmējdarbību un cīnīties ar sarežģījumiem veiksmīgai darbībai. Ja jums rodas nepieciešamība varat vērsties kāda no iestādēm kas piedāvā šo pakalpojumu un saņemt konsultācijas, lai saprastu vai tas ir labs risinājums tieši jums.