Cenas

Cik maksājam par pārskaitījumiem Latvijas bankās? Naudas pārskaitījumi interneta bankās daudziem kļuvuši par ikdienu vai vienkārši ierastu naudas plūsmas veidu, kuram nepievēršam īpaši lielu uzmanību, līdz ar to arī nezinām, cik par to maksājam un vai vispār maksājam.

Rēķina cenas

Apskatot vairāku Latvijā populāru banku cenrāžus, var secināt, ka katra no tām izmanto mazliet savādāku pārskaitījumu cenu politiku, taču gandrīz visām bankām pārskaitījumi no privātpersonu banku kontiem izmaksā lētāk nekā pārskaitījumi juridiskām personām.

Pārsvarā naudas pārskaitījumu cenas svārstās no 0,05 līdz pat 0,57 centiem. Ja katru mēnesi tiek veikti vien pāris naudas pārskaitījumi, tad naudas summa, kuru samaksājam par šāda veida pakalpojumiem, nav liela, taču, ja šīs darbība veicam bieži, ilgtermiņā var tikt zaudēta visai liela naudas summa.

Liela daļa Latvijas komercbanku piedāvā veikt bezmaksas pārskaitījumus savas bankas ietvaros, taču kā maksas pakalpojumu piedāvā starpbanku pārskaitījumus. Naudas pārskaitījuma cena atšķirīgu banku ietvaros parasti atkarīga no izmantotās valūtas, darījuma steidzamības un izvelētās piedāvājumu paketes jeb tarifu plāna.

Kā nepārmaksāt par pārskaitījumiem Latvijas bankās?

Viens no veidiem, kā samazināt pārskaitījumu izmaksas, ir konsultējoties, ar savas bankas speciālistu, par tarifa maiņu, izvēloties izdevīgāku bankas pakalpojumu paketi. Protams, pakalpojumu paketes maiņas gadījuma jāpievērš uzmanība arī tam, vai jaunie tarifi piedāvā izdevīgākas cenas citu pakalpojumu komisijas maksai.

Ja mēneša beigās naudas summa, kas samaksāta par naudas pārskaitījumu veikšanu, šķiet, visai ievērojama un ilgtermiņā var radīt lielus zaudējumus, apsveriet iespēju mainīt banku. Izpētot vairāku banku piedāvāto pakalpojumu cenas un tarifu plānus, ātri vien kļūs skaidrs, kuras bankas piedāvājums ir visatbilstošākais konkrētajai situācijai. Īpašu uzmanību banku piedāvātajām tarifu likmēm, būtu jāpievērš uzņēmējiem, kuri ikdienā veic lielu skaitu bankas pārskaitījumu. Piemēram, Swedbank piedāvā pakalpojumu paketes, kurās gan uzņēmējiem, gan privātpersonām iekļauti bezmaksas nauda pārskaitījumi vienas bankas ietvaros, savukārt ABLV Bank, privātpersonām un Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem nodrošina arī bezmaksas starpbanku pārskaitījumu, ar noteikumu, ja to apmērs nepārsniedz 1000 EUR.