Bankas karšu aizsardzība iepērkoties internetā

Iepirkšanās internetā kļūst arvien populārāka un arvien vairāk interneta veikalu domā par savu pircēju ērtību un drošību, taču arī krāpnieki neguļ un izdomā arvien jaunus veidus, kā piekļūt cilvēku maksājumu karšu datiem, lai tos vēlāk izmantotu ļaunprātīgi.

Lai iepirkšanās internetā būtu ne tikai ērta un izdevīga, bet arī droša, noteikti vajadzētu pievērst uzmanību savas bankas kartes aizsardzībai un datu drošībai. Lielākā daļa Latvijas komercbanku aicina savus klientus reģistrēt bankas kartes drošiem pirkumiem internetā, tādējādi pasargājot tos no krāpnieciskām darbībām, un gadījumiem, kad kāds censtos izmantot negodprātīgi iegūtos karšu datus savām vajadzībām. Bankas kartes reģistrācija ir jāveic tikai vienu reizi, turklāt šis process neaizņem daudz laika un ir veicams internetbankā.

Bankas karti iespējams aizsargāt arī sekojot līdzi izvēlēto iepirkšanās platformu drošībai. Iepirkšanās lielajos interna veikalos tādos, kā Ebay, Amazone, lidsabiedrību mājaslapās un citos, tiek uzskatīta par drošu, jo to īpašnieki ir parūpējušies par izveidotās mājaslapas drošību, kā arī izstrādājuši speciālas aizsardzības sistēmas, taču, ja pirkumu veicat mazākos un mazāk zināmos interneta veikalos, noteikti pievērsiet uzmanību mājas lapas adresei pirms tajā ievadiet savas maksājumu kartes datus.

Brīdī, kad veicat pirkumu apmaksu un ievadiet maksājumu kartes datus, mājaslapas adreses priekšpusē būtu jābūt burtu kombinācijai „https://”. Īpaša uzmanība ir jāpievērš „S” burta esamībai šajā kombinācijā, jo tieši tas apliecina to, ka mājaslapas turētājs ir parūpējies par jūsu drošību un pirkuma brīdī mājaslapā ievadītajiem datiem nevar piekļūt neviens cits.

Lielākā daļa interneta veikalu rūpējas par klientu drošību un savu reputāciju, izveidojot drošas mājas lapas un regulāri uzraugot pirkumu sistēmas darbību, tāpēc lielāku uzmanību būtu vērts pievērst mazpazīstamām iepirkšanās platformām.

Par karšu datu aizsardzību jādomā gan veicot pirkumus internetveikalā, gan ielogojoties internetbankā vai kāda citā vietnē, kurā tiek prasīta ar bankas datiem vai kontu saistīta informācija. Noteikti nevajadzētu veikt norēķinus atrodoties lidostā vai kādā citā publiskā vietā ar piekļuvi bezmaksas interneta pieslēgumam. Tieši publiskās interneta lietošanas vietās ir visvienkāršāk piesavināties svešus kartes datus un izmantot tos savām vajadzībām.

Pirkumu apmaksu un darbības ar finanšu līdzekļiem veiciet vietās, kur interneta savienojumam ir limitēta pieeja un tas aizsargāts ar paroli. Šādi jūs pasargāsiet sevi no krāpniekiem un ļausiet visām veiktajām operācijām noritēt, kā iecerēts.

Iepirkties internetā ir ļoti ērti, turklāt vairākos gadījumos tas ir daudz lētāk, nekā iegādājoties preci vai pakalpojumu klātienē. Lai veiktais pirkums sagādātu patiesu prieku un nenāktos saskarties ar nepatīkamām emocijām, pasargājiet sevi un veltiet laiku, iepriekš minēto drošības pasākumu veikšanai, tādējādi pārliecinoties, ka jūsu finanšu līdzekļi ir drošībā un neviens tiem nevar piekļūt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *